HOGENT en UGent nodigen iedereen met interesse graag uit voor het jaarlijks proefveldbezoek aan de Proefhoeve Bottelare.
Programma
Tijdens het proefveldbezoek krijg je een unieke inkijk in de onderzoekswerking van Proefhoeve Bottelare. De rondleiding belicht innovatieve teelten en duurzame landbouwpraktijken met aandacht voor bodemgezondheid, klimaatadaptatie, en geïntegreerde gewasbescherming. Ook de toepassingen van precisielandbouw en de nieuwste inzichten in rassenkeuze en bemestingsstrategieën komen aan bod. Dit bezoek biedt een uitstekende gelegenheid om toegepast en praktijkgericht onderzoek van dichtbij te beleven, kennis te delen en in dialoog te gaan met onderzoekers en collega’s uit de landbouwsector.
13.30 uur
Verwelkoming door de coördinatoren
Dr. Annelies De Roissart (HOGENT – Onderzoekscentrum AgroFoodNature), prof. dr. ing. Steven Maenhout (UGent – Faculteit Bio-ingenieurswetenschappen)
14.00 uur
Bezoek proefvelden onder leiding van het Bottelareteam
Bijzondere aandacht voor volgende thema's:
- Geïntegreerde gewasbeschermingsstrategieën bij akkerbouwgewassen
- Bemestingsstrategieën en biostimulanten bij diverse gewassen (o.a. maïs en aardappel)
- Ecosysteemdiensten in diverse teelten en teeltsystemen (o.a. vlinderbloemigen)
17.00 uur
Receptie en netwerkmoment
Wanneer?
25 juni 2025 om 13.30 uur
Waar
Proefhoeve Bottelare
Diepestraat 1
9820 Bottelare
Extra
Dit proefveldbezoek komt in aanmerking als navormingsactiviteit voor de fytolicentie.
In samenwerking met:




.jpg)
