Koen Goethals, algemeen directeur van HOGENT, neemt voor de komende twee jaar het voorzitterschap van de stuurgroep van U!REKA over van Riitta Konkola van Metropolia University of Applied Sciences.
We vroegen hem naar het belang van dit voorzitterschap en de focus die hij wil leggen. “Allereerst blijft de coördinatie van de U!REKA European University bij onze Finse partner Metropolia. U!REKA heeft een duidelijke projectstructuur met verschillende werkpakketten waarover we moeten rapporteren aan de Europese Commissie, dus het is zeker niet mijn bedoeling om als voorzitter plotseling koerswijzigingen door te voeren. Dat valt overigens helemaal niet binnen mijn mandaat”, legt Koen Goethals uit.
Het is echter aan de voorzitter van de stuurgroep om “alles bij elkaar te houden” en ervoor te zorgen dat het werk met voldoende snelheid en efficiëntie wordt uitgevoerd. Hoewel het in dat opzicht vrij goed gaat, benadrukt Koen Goethals: “We liggen op schema met veel van de werkpakketten. Hier en daar zijn hooguit enkele kleine aanpassingen nodig.”
De voorzitter kan een belangrijke rol spelen bij het aantrekken van nieuwe partners en het profileren van U!REKA. "Als voorzitter wil ik de positie van hogescholen in het internationale hoger onderwijslandschap benadrukken. De rol van de hogescholen is complementair aan die van de universiteiten, ook internationaal. Ze zijn geen kleinere tegenhangers van universiteiten, maar gelijken, met hun eigen specifieke kenmerken. Hogescholen kunnen een verschil maken in Europa omdat ze flexibeler en wendbaarder zijn als het erom gaat snel in te spelen op bijvoorbeeld de behoeften van de arbeidsmarkt", zegt Koen Goethals, die eraan toevoegt dat hij samen met de rectoren van de U!REKA-partners werkt aan een gezamenlijke verklaring hierover, die binnenkort zal worden verspreid.
Publicatiedatum: 23/09/2025