- Gastcollege
- 2 april 2026
- Campus Schoonmeersen
Voor wie draait onze economie? Wat als we de focus verleggen van economische groei naar de economie als middel om mens, dier en natuur te laten floreren? Tijdens dit gratis gastcollege neemt Kees Klomp je mee in de betekeniseconomie, en hoe wij als burgers, studenten en professionals zelf mee richting kunnen geven aan een duurzamere toekomst.
Wie is de spreker?
Kees Klomp is een autoriteit op het vlak van maatschappelijk verantwoord ondernemen, economische systeemverandering en innovatief businessonderwijs. Na een studie politicologie en communicatiewetenschappen werkte hij jarenlang in de wereld van marketing en communicatie, maar gaandeweg verschoof zijn focus: van bedrijven laten groeien naar bedrijven helpen om de wereld beter te maken. Zo maakte hij de stap naar het hoger onderwijs, onder meer bij Hogeschool Rotterdam en Hogeschool Windesheim. Daarnaast schreef hij als auteur verschillende boeken over betekeniseconomie, betekenisvol ondernemen en ecoliberalisme.
Waarom geeft hij een gratis gastcollege?
Kees Klomp gelooft dat jongeren en onderwijs de sleutel zijn tot een nieuw economisch verhaal. Niet door symptoombestrijding of kleine ingrepen in het bestaande systeem, maar door een fundamentele verschuiving in overtuigingen, waarden en wereldbeeld.
Tijdens dit uurtje neemt hij je mee in een interactief gastcollege over:
- de kern van de betekeniseconomie
- waarom het kapitalistische groeiverhaal zijn houdbaarheidsdatum voorbij is
- hoe jongeren, onderwijs en organisaties samen echte systeemverandering op gang kunnen trekken
- hoe je als student of professional zelf impact kan maken
Waarom wil je dit gastcollege niet missen?
✅ Je krijgt toegang tot inzichten die wereldwijd richting geven aan een nieuwe economische toekomst.
✅ Je hoort hoe het hoger onderwijs zelf onderdeel wordt van die transitie.
✅ Je gaat naar huis met concrete inspiratie én een mentale reset.
✅ En vooral: je maakt deel uit van een gesprek dat ertoe doet.
Doelgroep
studenten en personeel van HOGENT en andere Gentse hogeronderwijsinstellingen (UGent, Arteveldehogeschool, Odisee, LUCA School of Arts, KU Leuven), buurtbewoners en andere geïnteresseerden
Wanneer?
donderdag 2 april 2026
16.15 tot 17.30 uur
Locatie
HOGENT campus Schoonmeersen
gebouw C - auditorium GSCHC.0.155
Kostprijs
gratis
Contact & info
